Strona głównaKalendariumKomorowska Biesiada Historyczna

Komorowska Biesiada Historyczna

29.07.2017 (sobota)
Komorowo

Komorowska Biesiada to nie tylko zlot pasjonatów historii, ale przede wszystkim akcja ratowania 600-letniego kościoła.

Pasjonaci historii, których urzekła niewielka świątynia w gminie Polanów, po raz piąty zapraszają do wspólnej zabawy i akcji ratowania zabytku.

W sobotę od rana malutkie Komorowo opanują pasjonaci historii, rekonstruktorzy w mundurach, ciężkie uzbrojenie i rzemieślnicy. Podziwiać można będzie nawet ułańską szarżę. Będą jak zwykle przyjaciele imprezy odtwarzający żołnierzy różnych okresów i frontów.

Nie zabraknie też podróży w nieco dalszą przeszłość. W świat średniowiecznego rybołówstwa wprowadzi uczestników Biesiady gryficka firma Mohort Pokazy Historyczne. Za sprawą jej przedstawicieli w Komorowie spróbować będzie można także ryb wędzonych metodami sprzed kilkuset lat. Zaś tajniki kowalstwa przybliży warszawska Kuźnia Folwark.

Wydarzenie trwać będzie od godz. 10 do 20. W samo południe w komorowskim kościele sprawowana będzie Msza św.

II Synod Diecezjalny