Strona głównaKalendariumRóżaniec do Granic

Różaniec do Granic

7.10.2017 (sobota)
cała diecezja

Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej, w sobotę 7 października 2017 r., na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by tworząc ?żywy łańcuch? modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. W wyznaczonych kościołach stacyjnych odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo maryjne. Po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

Program spotkania:

11:00 Eucharystia
12:00 Nabożeństwo maryjne
13:00 Przerwa na posiłek
14:00 Przejście na miejsca modlitwy
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i cztery część różańca - dwie za Polskę (odmawiamy zwróceni twarzą do wnętrza kraju), dwie za świat (odmawiamy zwróceni twarzą do świata)
ok. 17:00 Na koniec kapłani, którzy mają ze sobą Najświętszy Sakrament, błogosławią na cztery strony świata

Kościoły stacyjne w naszej diecezji:

1. Dźwirzyno, MB Uzdrowienia Chorych
2. Grzybowo, MB Licheńskiej (kaplica) - parafia Korzystno
3. Kołobrzeg, Podwyższenia Krzyża Świętego
4. Kołobrzeg, Wniebowzięcia NMP (bazylika)
5. Podczele, św. Michała Archanioła
6. Ustronie Morskie, Podwyższenia Krzyża Świętego
7. Śmiechów, MB Królowej Polski - 5 km - Gąski (miejsce modlitwy różańcowej nad morzem)
8. Sarbinowo, Wniebowzięcia NMP
9. Mielno, Przemienienia Pańskiego
10. Unieście, MB Gwiazdy Morza
11. Osieki, św. Antoniego Padewskiego - 4 km - Łazy (miejsce modlitwy różańcowej nad morzem)
12. Dąbki, MB z Góry Karmel
13. Darłówko, św. Maksymiliana Marii Kolbego
14. Rusinowo, Narodzenia NMP (kościół filialny) - Parafia Łącko, przejście pieszo nad morze 2 km
15. Jarosławiec, Przemienienia Pańskiego (kościół filialny) - Parafia Łącko, Zwiastowania NMP
16. Ustka, NMP Gwiazdy Morza
17. Wytowno, św. Franciszka z Asyżu - 5 km - Poddąbie (miejsce modlitwy różańcowej nad morzem)

Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Solo Dios Basta we  współpracy z 22 diecezjami granicznymi.

II Synod Diecezjalny