Strona głównaKalendariumHuta Ducha Świętego

Huta Ducha Świętego

27.11.2017 (poniedziałek)
Parafia Ducha Świętego w Koszalinie

Huta Ducha Świętego to spotkania, które w całości poświęcone są Duchowi Świętemu. To On jest w nich najważniejszy, to osobowe spotkanie wiernych z Żywym Bogiem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Jak informują organizatorzy wydarzenia, „Huta” to jedynie forma, w której wiernym proponowane są różne aspekty wyrażania naszej wiary.

Chcemy spotykać się aby „poddać się obróbce” Bożej Miłości, tak jak czyni się to z najtrwalszymi metalami, w „temperaturze” modlitwy, refleksji, milczenia, „ostudzani” łaską Ducha Świętego.

Dlaczego Huta? Właśnie dlatego, że chcieliśmy zainspirować szczególnie młodych ludzi realizmem a zarazem szaleństwem, bliskością a jednocześnie tajemniczością Ducha Świętego. Trzeba przyznać, że Trzecia Osoba Trójcy Świętej-Duch nawet pod względem teologicznym ma najmniej publikacji, a i w naszej ewangelizacji bardzo często trudno nam przekazać Jej żywą obecność w naszym życiu.

ŚDM były dla nas światłem, aby nie tracić czasu i iskrą, że trzeba działać, trzeba zgiąć kolana do wspólnej modlitwy, zatrzymać młodego człowieka przed Najświętszym Sakramentem, by to nie nasze słowa go przemieniały, lecz sam Bóg w obfitości swoich darów i owoców.

W pierwszym roku podjęliśmy tematy: Duch Święty w biblijnych symbolach: Ogień, Wiatr, Pieczęć, Tchnienie, Namaszczenie, Woda, Nałożenie Rąk.

Obecnie drugi rok ma ukazać działanie Ducha Świętego w życiu współczesnych świętych.

Trzeci rok będzie miał na celu wyostrzyć nasze spojrzenie na Ducha Świętego w sakramentach świętych: sakrament małżeństwa, sakrament kapłaństwa, sakrament pokuty i pojednania, sakrament namaszczenia chorych, sakrament bierzmowania, sakrament chrztu świętego.

II Synod Diecezjalny