Strona głównaKalendariumOgólnopolski Tydzień Biblijny

Ogólnopolski Tydzień Biblijny

30.04.2017-06.05.2017 (niedziela-sobota)

W sposób szczególny warto by zaakcentować we wspólnotach parafialnych samą Niedzielę Biblijną.

Można to zrobić na przykład poprzez: wyeksponowanie w kościele księgi Pisma Świętego, uroczyste wniesienie Ewangeliarza i odczytanie z niego tekstu Ewangelii, użycie podczas liturgii kadzidła i świec (przynajmniej podczas jednej, głównej Mszy św.), odczytanie komentarzy do czytań mszalnych, wygłoszenie homilii poświęconej Biblii wraz z wyjaśnieniem niedzielnego słowa Bożego.

II Synod Diecezjalny