Strona głównaZ życia diecezji Konsekracja dziewic i wdów

Konsekracja dziewic i wdów

Podczas uroczystej Mszy św. w koszalińskiej katedrze bp Krzysztof Włodarczyk włączył jedną kandydatkę do stanu dziewic konsekrowanych oraz udzielił błogosławieństwa trzem wdowom.

Konsekrację otrzymała Agnieszka Jokiel z parafii w Szwecji k. Wałcza. Trzy wdowy: Marianna Brilowska ze Słupska, Krystyna Dąbrowska z Rymania oraz Barbara Słodkiewicz ze Szczecinka otrzymały specjalne błogosławieństwo.

Stan dziewic i wdów konsekrowanych to tzw. indywidualne formy życia konsekrowanego, które znane były już starożytności chrześcijańskiej. Są to osoby żyjące normalnie w świecie. Wykonują różne zawody, często zaangażowane są w życie Kościoła. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej jest obecnie siedem dziewic konsekrowanych oraz cztery wdowy.

Słowa homilii bp. Krzysztofa Włodarczyka TUTAJ

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ