Strona głównaZ życia diecezji Ks. prof. Waldemar Chrostowski gościem konferencji rejonowych dla duchowieństwa i katechetów

Spotkania odbyły się 28 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie oraz 29 sierpnia w Skrzatuszu. Zapraszamy do wysłuchania konferencji ks. Chrostowskiego do kapłanów.

Konferencję na temat Eucharystii wygłosił ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski.

We wprowadzaniu powiedział, że kapłaństwo jest nierozerwalnie związane z Eucharystią. W związku z tym, negatywny wizerunek kapłana, który dziś jest bardzo widoczny i przez niektórych podsycany, nie jest problemem tylko dla samych księży, ale negatywnie wpływa na postrzeganie przez ludzi Eucharystii, czyli w konsekwencji samego Boga.

Dlatego, jak zauważył ks. Chrostowski, księża powinni wracać do rozważania tajemnicy Eucharystii, aby coraz bardziej budować w ten sposób swoją relację z Bogiem.

Ks. Chrostowski w swoim wystąpieniu mówił o trzech wymiarach Eucharystii: żywej i prawdziwej obecności w niej Jezusa Chrystusa, jej charakterze ofiarniczym i wspólnototwórczym.

Zapraszamy do wysłuchania całości:

Część I
/files/media/pliki/chrostowski1.mp3