Strona głównaZ życia diecezji Ks. Radosław Siwiński otrzymał "Koszalińskiego Orła"

Ks. Radosław Siwiński otrzymał "Koszalińskiego Orła"

W Koszalinie wręczono doroczne nagrody prezydenta miasta. Wśród nagrodzonych jest ks. Radosław Siwiński, prezes Stowarzyszenia Dom Miłosierdzia. Koszalińskie Orły trafiły do pięciu laureatów w kategoriach: gospodarka, kultura, sport, edukacja i społeczna odpowiedzialność.

W tej ostatniej doceniony został ks. dr Radosław Siwiński, twórca niezwykłego miejsca na mapie Koszalina, ale i całej diecezji. Wraz z grupą przyjaciół stworzył Dom Miłosierdzia Bożego – miejsce otwarte na każdą ludzką biedę, w którym osoby znajdujące się w przeróżnych potrzebach zostają objęte długotrwałym i kompleksowym wsparciem. Stowarzyszenie, którego jest prezesem podejmuje rozmaite działania ewangelizacyjne i charytatywne.

Dziękując za nagrodę ks. Siwiński mówił, że statuetka ta należy się tysiącom osób, także mieszkańcom Koszalina, bez których nie możliwe byłoby podejmowanie się kolejnych dzieł:

/files/media/pliki/x Radosław Siwiński.mp3

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się również: Daria Zawiałow, Maciej Sochal, Meden-Inmed Sp z o.o. i koszalińskie Gimnazjum nr 11. Nagrodzonym gratulowali prezydent Piotr Jedliński oraz bp Krzysztof Włodarczyk, który składając koszalinianom życzenia jako wzór do naśladowania na nowy rok wskazywał św. brata Alberta. Rok 2017 został ogłoszony przez sejm rokiem poświęconym zakonnikowi, który poświęcił się służbie ubogim.