Strona głównaZ życia diecezji Liga Ministrancka wróciła. W Czaplinku odbyły się finały

Liga Ministrancka wróciła. W Czaplinku odbyły się finały

W całych rozgrywkach rywalizowały w sumie 42 drużyny w trzech kategoriach: ministrant, lektor młodszy i lektor starszy.

Do finałów, które zostały rozegrane 20 kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Czaplinku, awansowało 12 drużyn.

- Cieszę się, że liga wróciła po zawirowaniach pandemicznych. Mogliśmy to wszystko zorganizować dzięki wielkiemu zaangażowaniu księży i świeckich na każdym etapie rozgrywek – mówi ks. Marcin Wolanin, diecezjalny duszpasterz sportowców, odpowiedzialny za Ligę Ministrancką.

Gospodarzami finałowego turnieju byli księża salezjanie z parafii pw. Trójcy Świętej w Czaplinku. Mszy św. w miejscowym kościele przewodniczył ks. Mariusz Witkowski SDB z miejscowej parafii, a homilię wygłosił ks. Patryk Wojcieszak, diecezjalny duszpasterz ministrantów. Sędzią zawodów był ks. Bartosz Kuligowski. Na rozdaniu nagród obecny był bp Krzysztof Zadarko.

Na zakończenie wydarzenia zostało ogłoszone nazwisko trenera diecezjalnej reprezentacji księży. Został nim Marcin Stefanik, który prowadzi w Czaplinku Akademię Piłkarską „Carlo Acutis”, w której na co dzień trenują dzieci i który trenował także jedną ze zwycięskich drużyn ministranckich.

Wyniki rywalizacji:

Kategoria: Ministrant

1. Czaplinek Świętej Trójcy
  2. Jastrowie św. Michała Archanioła
  3. Mścice św. Antoniego Padewskiego
  4. Piła św. Jana Bosko

Kategoria: Lektor młodszy

1. Piła NMP Wspomożenia Wiernych
  2. Piła św. Jana Bosko
  3. Siedlisko NSPJ
  4. Szczecinek św. Rozalii

Kategoria: Lektor starszy