Strona głównaZ życia diecezji Mamy czterech nowych diakonów

Mamy czterech nowych diakonów

Uroczystość święceń diakonatu odbyła się w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie. 4 nowych diakonów wyświęcił bp Zbigniew Zieliński.

Do święceń przystąpili klerycy: Maksymilian Atałap i Marek Mazgaj z Koszalina oraz Michał Burzyński z Piły i Ksawery Kalicki z Darłowa.

Uroczystość święceń odbyła się w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Poprzedziła ją konferencja wprowadzająca, którą wygłosił ks. Jarosław Kwiecień, rektor koszalińskiego seminarium.

Diakonat jest stopniem, który poprzedza prezbiterat, który to diakoni przyjmą za rok. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą przed kościołem św. Wojciecha.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Obszerna fotorelacja GN TUTAJ