Duszpasterstwo Młodzieży

Międzynarodowy obóz Go4Peace w Koszalinie

Kilka tygodni temu grupa koszalinian uczestniczyła w międzynarodowym projekcie "Go4Peace". Jako wolontariusze pomagali mieszkańcom albańskiej Szkodry. W przyszłym roku, wolontariusze z całej Europy przyjadą pomagać mieszkańcom Pomorza. - Projekt "Go4Peace" będzie zlokalizowany w Koszalinie - zapowiada ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Kolejne spotkanie młodych pod tym hasłem odbędzie się w Koszalinie w dniach od 10 do 20 sierpnia 2018 roku. Tak zaproponowali organizatorzy z niemieckiej archidiecezji Paderborn. Młodzi ludzie przyjadą do nas z całej Europy, aby wspólnie przeżywać swoją wiarę, ale też aby zaangażować się na rzecz lokalnej społeczności – mówi ks. Zaniewski.

Grupa wolontariuszy z Koszalina w tym roku spędziła kilkanaście dni w albańskiej Szkodrze. W ramach projektu pomagali m.in. przy odbudowie domu dla biednej chrześcijańskiej rodziny, remontowali miejscową szkołę i wykonywali prace społeczne.

- Prowadzimy rozmowy z instytucjami Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej takimi jak Centrum Kryzysowe dla kobiet, Dom Samotnej Matki, czy świetlice dla dzieci. Są to takie miejsca, gdzie na pewno w trakcie wakacji czas młodych ludzi, ich praca i wolontariat się przydadzą. Mamy też piękne miejsce, które jest wizytówką Koszalina – Dom Miłosierdzia. Również tam będziemy chcieli zaangażować młodych Europejczyków. Jest też wspólnota Cenacolo w Giezkowie. Niesamowita przestrzeń, gdzie młodzi ludzie wychodzą z różnych uzależnień. Tam również możemy pomóc – zapewnia duszpasterz.

Od 11 do 13 grudnia w Koszalinie będą przebywali przedstawiciele organizacji Go4Peace z archidiecezji Paderborn. Wolontariusze przyjadą do Koszalina w sierpniu przyszłego roku na 10 dni. Szczegółowe informacje o zapisach organizatorzy umieścili na stronie internetowej projektu TUTAJ.