Strona głównaZ życia diecezji Msza św. w pierwszą rocznicę ingresu

Msza św. w pierwszą rocznicę ingresu

Bp Zbigniew Zieliński dziękował w Skrzatuszu za pierwszy rok swojej posługi w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Relacja Radia Plus Koszalin - TUTAJ

Razem z nim do koncelebry stanęli pozostali biskupi oraz kilkunastu kapłanów. Na początku liturgii głos zabrał biskup senior Edward Dajczak.

‒ Jest czas, który mierzy się zegarkiem i kalendarzem. On biegnie regularnie i nie mamy z tym większych problemów. Jednak Biblia pokazuje nam inny czas, zwany „kairos”, który ma zupełnie inną miarę. Zgodnie z tą rachubą, w krótkim czasie można przeżyć wiele. Rok to nie jest dużo, ale ja, idąc tą drogą wcześniej, wiem, że rok przeżyty w tej diecezji można wielokrotnie pomnożyć. Ten czas to jednocześnie wiele spraw tej diecezji, które Panu Bogu i Księdzu Biskupowi znane są najlepiej ‒ mówił, po czym dodał: ‒ W imieniu diecezji chcę powiedzieć Księdzu Biskupowi: „Dziękuję”. Wprowadza Ksiądz Biskup to, co nowe, co trzeba wprowadzić z pięknym, biskupim spokojem. To dla diecezji jest niezwykle ważne. Modlimy się, aby Księdzu Biskupowi wystarczyło sił, aby Matka Boża podtrzymywała w sercu Księdza Biskupa rytm nadziei, a to co okaże się ciężkie, niech pomoże dźwigać.

Homilię wygłosił kustosz skrzatuskiego sanktuarium ks. Wacław Grądalski. ‒ Jeśli pytamy, co będzie z Kościołem, co zrobić, aby młodzi ludzie zechcieli usłyszeć głos Jezusa i życie oddać w kapłaństwie, czy w zakonie, Jezus nam podpowiada: „Trwajcie w miłości mojej”. To wystarczy. Bóg naprawdę poradzi sobie ze światem ‒ mówił kaznodzieja.

Ingres bp. Zbigniewa Zielińskiego do koszalińskiej katedry odbył się 4 marca 2023 roku. 2 lutego zostało ogłoszone formalne przejęcie przez niego rządów w diecezji. Kilka miesięcy wcześniej bp Zieliński został w niej koadiutorem.

Rozmowa z biskupem z tej okazji TUTAJ