Strona głównaZ życia diecezji Msza Krzyżma w koszalińskiej katedrze

Msza Krzyżma w koszalińskiej katedrze

Biskup diecezjalny przewodniczył w koszalińskiej katedrze Mszy Krzyżma, która jednocześnie zainaugurowała drugą sesję synodalną.

Wszystkie tegoroczne wydarzenia diecezjalne zostały naznaczone pandemią koronawirusa. Po pra pierwszy w historii diecezji Msza Krzyżma nie odbyła się w Wielki Czwartek tylko właśnie 26 września.

Tak zdecydował bp Edward Dajczak po tym, jak okazało się, że uroczystości Wielkiego Tygodnia, ze względu na obostrzenia sanitarne, będą odbywać się praktycznie bez udziału wiernych.

26 września w koszalińskiej katedrze zgromadzili się biskupi, prezbiterzy oraz wierni świeccy. Biskup konsekrował Krzyżmo oraz pobłogosławił oleje chorych i katechumenów.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Przeczytaj i posłuchaj homilii bp. Edwarda Dajczaka TUTAJ