Strona głównaZ życia diecezji Nowi nadzwyczajni szafarze, lektorzy i animatorzy

Nowi nadzwyczajni szafarze, lektorzy i animatorzy

Zakończyła się tegoroczna edycja Studium Formacyjnego dla Świeckich. Z kandydatami na nadzwyczajnych szafarzy, lektorów i animatorów katechezy parafialnej spotkał się bp Krzysztof Zadarko.

Ostatni zjazd w ramach Studium zwieńczyła 7 maja Msza św. w kaplicy CEF, podczas której bp Krzysztof Zadarko pobłogosławił 18 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, 31 lektorów i 11 animatorów katechezy parafialnej.

Biskup podkreślał rolę świeckich w Kościele, a szczególnie zaangażowanie tych z nich, którzy decydują się wspierać kapłanów w swoich parafiach w różnych zadaniach.

W homilii zwrócił uwagę na konieczność osobistego świadectwa wiary w pełnieniu otrzymanych posług.

- Dajecie siebie do dyspozycji Kościołowi, żeby przez waszą posługę - czytanie Pisma św. na liturgii, niesienie Komunii św. do tych, którzy będą jej potrzebować oraz umiejętne wyjaśnianie prawd wiary poprzez katechezę - otwierać ludziom oczy, serca i umysły, aby mogli właściwie przeżywać swoją obecność w Kościele - powiedział do zgromadzonych biskup.

Więcej w relacji "Gościa Niedzielnego" TUTAJ