Strona głównaZ życia diecezji Nowy przewodniczący Konferencji Rektorów

Nowy przewodniczący Konferencji Rektorów

Na wrześniowym spotkaniu rektorów Wyższych Seminariów Duchownych diecezjalnych i zakonnych, które odbyło się w Częstochowie, przewodniczącym tego gremium został wybrany ks. dr Wojciech Wójtowicz, rektor WSD w Koszalinie.

Spotkanie rektorów odbywa się raz w roku. Odpowiedzialni za seminaria duchowne poruszają różne tematy związane z formacją kandydatów do kapłaństwa. Tegoroczna konferencja odbyła się pod hasłem: "Syn, brat, ojciec - kobieta i ksiądz".

Na 3-letnią kadencję, został wybrany nowy zarząd Konferencji Rektorów. Przewodniczącym został ks. dr Wojciech Wójtowicz z Koszalina, wiceprzewodniczącym - o. dr Grzegorz Prus, paulin oraz sekretarzem - ks. dr Piotr Kot z Legnicy.