O Maryi po męsku

Ponad 30 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. bierze udział w dorocznych rekolekcjach. Pierwsza tura odbywa się w Ostrowcu.

Rekolekcje pod hasłem: "Niepokalana - sprawdzona droga" prowadzi ks. Paweł Wojtalewicz, dyrektor CEF i diecezjalny moderator Żywego Różańca.

- Chcemy poznać Matkę Bożą, jako kobietę z krwi i kości, jednocześnie współpracującą z łaską w tej mierze powołania, jakie od Boga otrzymała - wyjaśnia prowadzący.

- Maryja może być wzorem dla mężczyzny. Uczy nas pokory wobec tego, czego Bóg od nas oczekuje. Mężczyźni mają czasami problem z Maryją, ponieważ Jej obraz, który podaje nam tradycja, bywa nieco rozmiękczony. Chcemy tutaj dotrzeć do Jej prawdziwego, a więc biblijnego obrazu. To była kobieta, która pewnie miała swoje plany i marzenia, ale musiała je skonfrontować z Bożym zamysłem co do Niej - mówi ks. Wojtalewicz.

W ramach rekolekcji panowie odwiedzili także Skrzatusz, gdzie uczestniczyli we Mszy św. i odmówili Różaniec.

Kolejna tura rekolekcji dla nadzwyczajnych szafarzy zaplanowana jest na pierwszy weekend listopada w koszalińskim CEF.