Strona głównaZ życia diecezji Obchody Światowego Dnia Chorego w hospicjum w Darłowie

Obchody Światowego Dnia Chorego w hospicjum w Darłowie

W hospicjum Caritas w Darłowie świętowano 27. Światowy Dzień Chorego. Mszy św. w kaplicy ośrodka przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

W kaplicy hospicjum zgromadzili się chorzy wraz z rodzinami, pracownicy służby zdrowia i ośrodków pomocy społecznej, wolontariusze oraz przedstawiciele samorządu, lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Podczas liturgii biskup Zadarko wraz z towarzyszącymi mu kapłanami - ks. Tomaszem Rodą, dyrektorem Caritas diecezji i ks. Krzysztofem Sendeckim, dyrektorem hospicjum - udzielili zgromadzonym sakramentu namaszczenia chorych, a po Mszy św. także chorym, którzy ze względu na stan zdrowia pozostali w salach.

Po raz pierwszy darłowskie obchody Światowego Dnia Chorego poszerzono o część naukową. Wzięło w niej udział 80 słuchaczy, głównie pracownicy służby zdrowia: pielęgniarki i lekarze z hospicjów z Darłowa, Koszalina i Słupska, pielęgniarki środowiskowe, parownicy PCPR, wolontariusze i rodziny chorych.

Homilia bp. Krzysztofa Zadarko TUTAJ

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ