Trwa ładowanie...

Szukaj

Parafie

Strona głównaDiecezja Dekanaty i parafie Podwyższenia Krzyża Świętego, Polanów

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Polanów

ul. Jana Pawła II 1, 76-010 Polanów

tel. 94 318 82 10
email: polanow@koszalin.opoka.org.pl

www.polanow.parafialnastrona.pl

dekanat: Polanów
data erygowania: 1.04.1923
liczba wiernych: 3987
odpusty: Polanów 14.09, Polanów kościół pomocniczy 15.09, Rzeczyca niedziela Miłosierdzia Bożego, Wielin urocz. Chrystusa Króla

Duszpasterze

Kościoły i kaplice

Polanów, Podwyższenia Krzyża Świętego (kościół parafialny)
neogotycki, bud. 1911-1912 według projektu C. Tarka, obiekt zabytkowy (wraz z otoczeniem, w granicach działki nr 22 obr. Polanów-Miasto 4) - nr rej. A-101 z 25.10.2002, pośw. 26.03.1912
Msze św. , w dni powszednie: sobota 9.00

Rzeczyca Wielka, Miłosierdzia Bożego (kościół filialny)
bud. 1998, pośw. 19.12.1998
Msze św. w niedziele: 9.30,

Wielin, Chrystusa Króla (kościół filialny)
bud. 1669, szachulcowy, obiekt zabytkowy (wraz z otoczeniem /zadrzewione wzgórze kościelne/ i wystrojem wnętrza) - nr rej. 397 z 26.04.1964, pośw. 28.11.1945
Msze św. w niedziele: 9.30 (IX-VI),

Polanów, MB Bramy Niebios (kościół Góra Polanowska)
bud. 2000-2010, konsekr. 12.06.2010 (bp Edward Dajczak)
Msze św. w niedziele: 15.00,

Cetuń (punkt odprawiania Mszy św. w Domu Pomocy Społecznej)
Msze św. w niedziele: piątek 11.00,

Dadzewo (punkt odprawiania Mszy św.)
Msze św. w niedziele: sobota 17.00 (VII-VIII 18.00),

Polanów, Wniebowzięcia NMP (kościół pomocniczy)
gotycki/neogotycki, bud. XIV, XV w. wieża, odbudowany po pożarze 1736, przebudowany i rozbudowany 1858, 1881 (ściany nawy, kaplice, zakrystia), obiekt zabytkowy - nr rej. 538 z 30.12.1965, pośw. 15.08.1946
Msze św. w niedziele: 8.00, 11.00, 12.30, w dni powszednie: poniedziałek-piątek 18.00

Zgromadzenia zakonne

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanie konwentualni)

Z parafii pochodzą

ks. Piotr Barański, o. Andrzej Lampkowski ISChP, ks. Krzysztof Mazur, ks. Mirosław Szynal, s. Barbara Dopierała CSFA, s. Ewa Fleran CSDC, s. Elżbieta Sominka ZSNM, s. Mirosława Sugalska SOS

Poprzedni proboszczowie

ks. Walter Hruza (1945-1946), ks. Wojciech Malinowski (1947-1949), ks. Albin Mydlarz (1949-1951), ks. Rufin Weis (1951-1956), ks. Franciszek Kowalczyk (1956-1977), ks. Ludwik Musiał (1977-1985), ks. Zdzisław Lewicki (1985-1988), ks. Wojciech Gappa (1988-2002), ks. Roman Śledź (2002-2017)

Zdjęcia

Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x