Trwa ładowanie...

Szukaj

Parafie

Strona głównaDiecezja Dekanaty i parafie Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Biały Bór

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Biały Bór

pl. Jana Pawła II 1A, 78-425 Biały Bór

tel. 94 373 91 72 - kancelaria i proboszcz
email: bialybor@koszalin.opoka.org.pl

www.bialybor.koszalin.opoka.org.pl

dekanat: Bobolice
data erygowania: 25.01.1974 (jako parafia pw. św. Wojciecha w Sępólnie Wielkim z siedzibą w Białym Borze, od 13.06.1980 jako parafia pw. św. Michała Archanioła w Białym Borze, od 18.02.2001 stan obecny, wikariat samodzielny od 1972)
liczba wiernych: 2051
odpusty: Biały Bór: kościół parafialny 3.05, kościół pomocniczy 29.09, Kołtki 8.05, Sępólno Małe urocz. NSPJ, Sępólno Wielkie 23.04

Duszpasterze

Kościoły i kaplice

Biały Bór, NMP Królowej Polski (kościół parafialny)
bud. 1984-2000, konsekr. 18.02.2001 (bp Marian Gołębiewski)
Msze św. w niedziele: sobota 18.00, niedziela 8.00, 12.00 (VII-VIII dod. 19.00) , w dni powszednie: wtorek-piątek 18.00

Grabowo, św. Andrzeja Ap (kościół filialny)
bud. 1930, obiekt zabytkowy - wez, pośw. 1931
Msze św. w niedziele: 13.30,

Kołtki, św. Stanisława BM (kościół filialny)
neogotycki, bud. XIX w., obiekt zabytkowy - wez, pośw. 13.04.1947
Msze św. w niedziele: 10.30,

Sępólno Małe, NSPJ (kościół filialny)
bud. 1693, szachulcowy, obiekt zabytkowy wraz z otoczeniem i wystrojem wnętrza (ołtarz) - nr rej. 265 z 23.03.1960, pośw. 16.04.1946
Msze św. w niedziele: I sobota m-ca 16.00,

Sępólno Wielkie, św. Wojciecha BM (kościół filialny)
bud. 1685, przeb. XX w., szachulcowy, obiekt zabytkowy wraz z otoczeniem i całkowitym wystrojem wnętrza - nr rej. 264 z 23.03.1960, pośw. 13.04.1946
Msze św. w niedziele: 9.15, w dni powszednie: piątek 16.30

Biały Bór, św. Michała Archanioła (kościół pomocniczy)
neogotycki, bud. 1878, obiekt zabytkowy - wez, pośw. 28.12.1878
Msze św. , w dni powszednie: poniedziałek, sobota 9.00

Z parafii pochodzą

ks. Tomasz Jaskółka, s. Aleksandra Czuluk OSU, s. Sylwia Klaman PDDM, s. Elżbieta Kleban ZSSNMPN, s. Marzena Orlikowska SAC

Poprzedni proboszczowie

ks. Tadeusz Grygorowicz (1974), ks. Marian Leśniewski (1974-1976), ks. Andrzej Krupczyński (1976-1991), ks. Zbigniew Krawczyk (1991-1994), ks. Andrzej Bujar (1994-2000), ks. Józef Barańczuk (2000-2011)

Zdjęcia

Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x