Strona głównaZ życia diecezji Pielgrzymi koszalińsko?kołobrzescy dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi koszalińsko?kołobrzescy dotarli na Jasną Górę

Po 13 dniach wędrówki pod znakiem Matki Bożej Częstochowskiej kilkuset diecezjan dotarło na Jasną Górę.

Wczoraj, 12 sierpnia, na Górce Przeprośnej powitał ich bp Krzysztof Włodarczyk, który odprawił ostatnią Eucharystię w pielgrzymkowej wspólnocie. W homilii, nawiązując do pierwszego czytania i zawartego w nim wezwania do otwarcia się na prawo Boże, biskup omówił cztery etapy życia duchowego.  Po modlitwie wiernych niektórzy pielgrzymi złożyli ślubowanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Jak podkreślają uczestnicy pielgrzymki, warto wybrać się choćby na część pielgrzymkowego szlaku. W tym roku nie brakowało osób, które tak uczyniły. Jak podaje ks. Marcin Kościński, dyrektor pielgrzymki, do tronu Jasnogórskiej Królowej– pod niesionym na czele Jej częstochowskim wizerunkiem – szło łącznie 450 osób.

Koszalińsko–kołobrzescy pielgrzymi gościli na trasie swoich biskupów. Na 13–dniową wędrówkę posłał ich ze Skrzatusza bp diecezjalny Edward Dajczak. W Gnieźnie, piątego dnia, powitał ich u podnóża katedry i grobu św. Wojciecha bp Krzysztof Zadarko. Zaś w podejściu na jasnogórskie wzgórze towarzyszył im bp Krzysztof Włodarczyk.

O wielu wydarzeniach można przeczytać lub obejrzeć relacje fotograficzne i video na Facebooku Piesza Pielgrzymka Koszalińsko-Kołobrzeska na Jasną Górę lub na stronie www.pielgrzymkikoszalin.pl.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogaleria TUTAJ.