Strona głównaZ życia diecezji Pielgrzymka Miłosierdzia dotarła do Myśliborza

Pielgrzymka Miłosierdzia dotarła do Myśliborza

W 19. edycji pieszej pielgrzymki wzięło udział około 100 osób. Przez 9 dni pątnicy pokonali 220 kilometrów. 23 pielgrzymów po raz drugi wybrało się ze Złocieńca do Myśliborza na rowerach.

Grupie pieszej przewodził ks. Grzegorz Szymanowski, a rowerowej ks. Wiesław Hnatejko, zmartwychwstaniec. W grupie koszalińskiej szły także Siostry Jezusa Miłosiernego: Tymoteusza, Klara, Kaja, Izabela i Marcelina. Pojawiali się także księża: Łukasz Gąsiorowski, Łukasz Łukaszewicz i Juliusz Kisiel.

Podczas drogi pielgrzymi rozważali fragmenty Ewangelii, w których Jezus spotyka różne osoby: Piotra, Mateusza, kobietę cierpiącą na krwotok, Martę i Marię. - Odkrywaliśmy w tych spotkaniach i w tych osobach siebie samych i naszą relację z Jezusem - mówi ks. Grzegorz Szymanowski.

Więcej w relacji "Gościa Niedzielnego" TUTAJ