Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Pielgrzymka ?Promienista? na Górę Chełmską

Pielgrzymka ?Promienista? na Górę Chełmską

1 maja z kilku miejscowości diecezji koszalińskiej-kołobrzeskiej wyruszy piesza pielgrzymka tzw. „Promienista”.

Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, do którego wierni dotrą 3 maja. W tym roku pielgrzymować będą pątnicy z: Barwic, Kołobrzegu, Koszalina, Słupska i Świdwina.

Każda grupa ma swojego przewodnika. W tym roku funkcje te sprawują:

Barwice, Łubowo - przewodnik: ks. Bartłomiej Pająk.

Rozpoczęcie Mszą św. o 7.30 w kościele w Barwicach. Trasa: Łubowo - Barwice - Sulikowo - Krosino - Tychowo - Rosnowo - Manowo - Koszalin, św. Wojciech - Góra Chełmska.

Kołobrzeg - przewodnik: ks. Krzysztof Płuciennik.

Rozpoczęcie Mszą św. w kołobrzeskiej bazylice o 7. Trasa: Kołobrzeg - Dygowo - Karlino - Białogard, NMP - Białogórzyno - Świeszyno - Góra Chełmska.

Słupsk - przewodnik: ks. Piotr Świątkowski.

Rozpoczęcie Mszą św. o 7 w kościele NMP Królowej Różańca Świętego. Trasa: Słupsk - Pałowo - Sławsko - Sławno - Bobrowiczki - Sulechówko - Sieciemin - Góra Chełmska.

Świdwin - przewodnik: ks. Grzegorz Toporkiewicz.

Rozpoczęcie Mszą św. o 7 w kościele Matki Bożej Nieustającej  Pomocy. Trasa: Świdwin - Krzecko - Białogard, św. Jadwigi - Białogórzyno - Strzekęcino - Góra Chełmska.

Wszystkie grupy spotkają się w sanktuarium na Górze Chełmskiej 3. maja na Mszy św. o 14.30.