Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Pielgrzymka „Promienista” na Górę Chełmską

Pielgrzymka „Promienista” na Górę Chełmską

1 maja z kilku miejscowości diecezji koszalińskiej-kołobrzeskiej wyruszy piesza pielgrzymka tzw. „Promienista”.

Celem jest Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej, do którego wierni dotrą 3 maja. W tym roku pielgrzymować będą pątnicy z: Barwic, Gościna, Karlina, Koszalina, Słupska i Świdwina.

Każda grupa ma swojego przewodnika. W tym roku funkcje te sprawują:

Barwice – ks. Stanisław Wiechowski. Trasa: Barwice – Sulikowo – Krosino – Tychowo – Rosnowo – Manowo – Koszalin, św. Wojciech – Góra Chełmska.

Gościno – ks. Mariusz Gubow. Trasa: Gościno – Karlino – Białogard, Narodzenia NMP – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.

Karlino – ks. Radosław Występski. Trasa: Karlino – Białogard – Białogórzyno – Świeszyno – Góra Chełmska.

Słupsk – ks. Piotr Świątkowski. Trasa: Słupsk – Pałowo – Sławsko – Sławno – Bobrowiczki – Sulechówko – Sieciemin – Góra Chełmska.

Świdwin – ks. Łukasz Kwiatkowski. Trasa: Świdwin – Krzecko – Białogard, św. Jadwigi – Białogórzyno – Strzekęcino - Góra Chełmska.

W ramach Pielgrzymki Promienistej, planowana jest również rowerowa pielgrzymka ze Skrzatusza na Górę Chełmską. Propozycja skierowana jest do młodzieży męskiej szkół ponadgimnazjalnych. Trud pielgrzymowania i modlitwę będziemy ofiarować w intencji nowych powołań do naszego seminarium. Informacje i zapisy: piotrskiba@poczta.fm

Pielgrzymka zakończy się Mszą Świętą celebrowaną przez bp. Pawła Cieślika. Rozpoczęcie Mszy Świętej o godz. 14:30.