Duszpasterstwo Młodzieży

Pierwsze spotkanie Diakonii Wyzwolenia

23 lutego u stóp Pani Skrzatuskiej po raz pierwszy zebrali się członkowie nowo powstałej Diakonii Wyzwolenia, by razem aktywnie działać na rzecz Ruchu i wolności w naszej diecezji.

23 lutego 2020 roku odbyło się w Skrzatuszu pierwsze spotkanie Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia naszej diecezji.

Wydarzenie to jest bardzo ważne z uwagi na fakt, iż po raz pierwszy udało się utworzyć w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej wspólnotę diakonijną Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jest to niewątpliwie jeden z owoców Peregrynacji krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która miała miejsce od 11 listopada do 13 grudnia ubiegłego roku.

W spotkaniu w Skrzatuszu uczestniczyło 14 osób, deklarując chęć posługi  w Diakonii Wyzwolenia i na rzecz osób uzależnionych. Moderatorem nowo powstałej Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia jest ks. Piotr Wieteska, który razem z parą odpowiedzialną za Diakonię - Izabelą i Piotrem Borowiec -prowadzili spotkanie.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta w Bazylice Mniejszej Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, a po niejspotkanie formacyjne w Domu Pielgrzyma.

Miejsce spotkania nie było przypadkowe, bo gdzie, jak nie u Matki Bożej, patronki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, mieliby rozpocząć swoją posługę?

"Dziękujemy Panu Bogu za ten czas modlitwy, spotkania i formacji, polecając przez Maryję Niepokalaną Matkę Kościoła całe dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i naszą diakonię." Izabela i Piotr Borowiec

Centrum Ruchu Światło-Życie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

ul. Seminaryjna 2A