Strona głównaZ życia diecezji Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę doszła do Gniezna

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę doszła do Gniezna

W bazylice gnieźnieńskiej modlili się kapłani, którzy w imieniu diecezji pielgrzymują ze Skrzatusza na Jasną Górę. Dołączyli do nich biskup oraz wierni z diecezji.

Ze Skrzatusza 1 sierpnia na trasę wyruszyło trzech kapłanów - ks. Marcin Kościński - dyrektor pielgrzymki, ks. Tomasz Wołoszynowski – jej pilot oraz ks. Dawid Hamrol – moderator diecezjalny Ruchu Światło–Życie. 5 sierpnia dołączył do nich bp Krzysztof Włodarczyk. Razem wyruszą w dalszą drogę, niosąc intencje diecezjan na Jasną Górę.

Relacja Gościa Niedzielnego z Gniezna TUTAJ, fotogaleria TUTAJ

Słowa homilii bp. Krzysztofa Włodarczyka TUTAJ

Wszyscy zaproszeni są do duchowego towarzyszenia w pielgrzymowaniu. W ramach tzw. "Złotej Grupy" można korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów duszpasterskich. W poszczególnych miastach, skąd zwykle pochodziły grupy pielgrzymkowe, codziennie odbywać się będą modlitewne spotkania wieczorne w kościołach. Przewidziane są także transmisje Apeli Jasnogórskich z trasy pielgrzymki. Więcej informacji na ten temat na profilu facebookowym pielgrzymki.