Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Podziękowania Biskupa Diecezjalnego - Skrzatusz 2018

Podziękowania Biskupa Diecezjalnego - Skrzatusz 2018

Prezentujemy treść podziękowań Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka za uczestnictwo w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych oraz Diecezjalnej Pielgrzymce do Skrzatusza.

Uwielbiając dobrego Boga w duchowych owocach naszej Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza, dziękuję wszystkim pielgrzymom – młodzieży i dorosłym. Ze Skrzatuskiego Sanktuarium wołaliśmy do naszej Matki, by uczestniczyła w leczeniu ran naszego często poranionego życia i umacniała nas w nadziei, której nie zgaszą trudy naszej codzienności.

Sobotnie i niedzielne spotkania, które zgromadziły wiele tysięcy uczestników, były możliwe dzięki zaangażowaniu bardzo wielu kapłanów, osób konsekrowanych, katechetów i świeckich, którzy towarzyszyli wiernym. Bardzo Wam dziękuję za tę posługę. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w piękno liturgii i organizację uroczystości. Bóg zapłać!

Dziękuję Czcigodnym Księżom, Dziękuję Kustoszowi Sanktuarium, Księdzu Wikariuszowi, Siostrom Uczennicom Krzyża, Seminarium Duchownemu, Siostrom Zakonnym, Katechetom, Caritas, Kurii Biskupiej, Szkole Nowej Ewangelizacji, Diecezjalnej Diakonii Muzycznej „Tyle Dobrego”, mediom, harcerkom i harcerzom z ZHR-u, młodzieży KSM-u i Ruchu Światło-Życie, wspólnocie Cenacolo i Domu Miłosierdzia Bożego, wolontariuszom, Straży Pożarnej, Policji, parlamentarzystom, władzom lokalnym, samorządowym oraz służbom porządkowym i medycznym za zaangażowanie w przygotowanie Diecezjalnego Spotkania Młodych i Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza.

Wszystkim diecezjanom, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach skrzatuskich, a szczególnie chorym, dziękuję za modlitwy i ofiarę ich cierpienia.

W Twoją matczyną opiekę zawierzamy Maryjo całą naszą Diecezję, niech wzór matczynego wsparcia, które okazujesz nam w skrzatuskim domu – będzie dla nas przykładem do ciągłej przemiany naszych parafii, domów rodzinnych, wspólnot i wszystkich bezdroży. Matko, któraś pod krzyżem Swojego Syna, a naszego Pana, stałaś się największą z męczennic, oręduj za nami u Boga i wypraszaj nam łaski, których potrzebujemy.

Wasz Biskup,
+ Edward Dajczak