Strona głównaZ życia diecezji Procesja Bożego Ciała w Koszalinie

Procesja Bożego Ciała w Koszalinie

Tłumy koszalinian ruszyły ulicami miasta, by publicznie adorować Najświętszy Sakrament. Uroczystości przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

Pogoda nie odstraszyła czcicieli Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, którzy w upamiętniającą je uroczystość Bożego Ciała stawili się na dziedzińcu kościoła pw. Podwyższenia Krzyża.

Wielu z nich wcześniej wzięło udział we Mszy św. sprawowanej w tej świątyni pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarki. Towarzyszyli mu przy ołtarzu kapłani z parafii, seminarium duchownego, a także ks. Meinolf Wacker, reprezentujący diecezję Padeborn realizującą u nas międzynarodowy projekt "Go4Peace".

Tegoroczna procesja przybrała odwrotny niż zazwyczaj kierunek. Ze względu na wielomiesięczny remont katedry, rozpoczęła się w parafii franciszkańskiej. Zmierzając na Rynek Staromiejski tradycyjnie zatrzymała się u stóp ołtarzy wzniesionych przy cerkwiach greckokatolickiej i prawosławnej.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ
Fotogalerie Gościa Niedzielnego TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ