Zaproszenia

Strona głównaZaproszenia Programy na Miłość i Życie

Programy na Miłość i Życie

Na terenie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zostaną przeprowadzone Programy na Miłość i Życie. Są to spotkania dla małżonków w formie wykładowo - warsztatowej, które pomagają w odbudowaniu relacji i jedności w małżeństwie.

Program 1 - JA+TY=MY, autorstwa ks. Jarosława Szymczaka i Agnieszki Rogalskiej, ma formę weekendowych warsztatów (dwie soboty) oraz spotkania raz w tygodniu przez kolejne sześć tygodni (spotkanie trwa 3 godziny). Warsztaty składających się z 6 części tematycznych. Zagadnienia zostały opracowane na podstawie problemów i głównych obszarów trudności zgłaszanych przez małżonków szukających pomocy.

Każda sesja składa się z: godziny wykładów, godziny wspólnej pracy warsztatowej i godziny indywidualnej pracy małżonków. Wykłady są prowadzone z ogromną dozą humoru i pragmatyzmu. Część warsztatowa pozwala doświadczyć w praktyce treści wykładowych. Rozmowa we dwoje przy kawie pozwala dotknąć tematów i odnieść je do własnej relacji.

Uczestnicy otrzymują profesjonalne i przejrzyste materiały warsztatowe, wśród których znajdują się konspekty wykładów, testy osobowości, praktyczne wskazówki oraz materiały do samodzielnego pogłębienia.

Kurs dla Narzeczonych - Radość i Nadzieja

Termin: 6, 13, 20 i 27 kwietnia 2024 roku w godzinach popołudniowych.

Miejsce: Parafia pw. św. Antoniego w Pile

Program „Radość i nadzieja” to początek wielkiej przygody dojrzewania do miłości. Gdy wiesz już, kogo chcesz uczynić swoją żoną – swoim mężem, to warto przygotować się do małżeństwa z tą konkretną osobą, a nie do małżeństwa „w ogóle”.

Sesje składają się między innymi z warsztatów oraz dialogów narzeczonych w parach.

Prowadzący: Bracia zakonni oraz Hanna i Marcin Ciemięgowie.

Zgłoszenia należy wysłać na adres: han-mar333@wp.pl do dnia 16 marca 2024. Również pod tym adresem prowadzący odpowiedzą na wszelkie pytania.

Na zakończenie narzeczeni otrzymują zaświadczenie o odbyciu kursu przedmałżeńskiego niezbędne przy zawarciu sakramentu małżeństwa.

Rekolekcje dla Rodzin z Programem Ja+Ty=My
Termin: 5-12.07.2024
Miejsce: Skrzatusz
Prowadzący: ks. Mateusz Chmielewski