Strona głównaZ życia diecezji ?Promienista? dotarła na Górę Chełmską

?Promienista? dotarła na Górę Chełmską

Ponad 400 osób modliło się 3 maja przy sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Mszy św. przewodniczył biskup senior Paweł Cieślik, protektor Ruchu Szensztackiego w Polsce.

– Od Maryi uczmy się zawierzenia Bogu w całym naszym życiu: od sytuacji łatwych i przyjemnych, aż po krzyżowanie naszych marzeń i życiowych planów – mówił hierarcha w homilii do pielgrzymów.

Pielgrzymka piesza na Górę Chełmską ma już długą tradycję. Jako „Promienista”, czyli wychodząca jednocześnie z kilku miejscowości, aby 3 maja spotkać się u celu, została zorganizowana po raz piąty. Jednak kolebką pielgrzymowania do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej jest Słupsk, skąd w tym roku grupa wyruszyła już po raz 24.

Oprócz grupy słupskiej, na trasę 1 maja wyruszyli pielgrzymi z Barwic, Gościna, Karlina i Świdwina. Na sam finał pielgrzymki, 3 maja na Górze Chełmskiej, dołączyły do nich także grupy z niektórych parafii koszalińskich.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ

Galeria Gościa Niedzielnego TUTAJ