Strona głównaZ życia diecezji Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Radio Plus na niedzielę i nie tylko

Zapraszamy do słuchania audycji "Kościół, Wydarzenia, Komentarze" na antenie Radia Plus w niedzielę od godz. 9 do 12. W najbliższym wydaniu m.in. o: Domach Samotnej Matki, duszpasterstwie we wspólnotach i prymasie Hlondzie.

W najbliższym wydaniu - 18 czerwca:

Feminizm w praktyce - czyli Domy Samotnej Matki. W Polsce jest ich wiele. Wszystkie prowadzone przez Kościół, wszystkie czekają na kobiety w ciąży lub z małymi dziećmi, które zostały bez pomocy i perspektyw. I wszystkie mają szeroko otwarte drzwi. Jak wygląda życie w Domu Samotnej Matki, kto może zwrócić się po wsparcie, ale także jak szybko może jechać siostra zakonna, wioząca rodzącą matkę do szpitala i czy dzieci po latach wracają? O tym opowie s. Senta Krajza z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą.

Po godzinie 10 wrócimy do tematu duszpasterstwa. Wiele miejsca poświęcili mu niedawno biskupi, więc teraz my zastanowimy się, po co komu duszpasterstwo. Po co być we wspólnocie? Jak wyglądają takie grupy i czym się zajmują? - na wszystkie te pytania odpowie ks. Marcin Szczerbiński, duszpasterz rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

W ostatniej godzinie spotkania - zapowiadając już Dzień Ojca - przypomnimy postać kogoś, kto Polskę otaczał ojcowską opieką. Prymas August Hlond - postać nieco zapomniana i nieco przekłamana. Kim był Prymas czasu 20-lecia, wojny i początków komunizmu? Dlaczego radzili się go papieże? Co zmienił w polskim Kościele i dlaczego tak wielu mówi o nim "geniusz"?. Zapytamy też o zarzuty wobec Prymasa i źródło ich pochodzenia. Naszym gościem będzie prof. Jan Żaryn - historyk, senator i naczelny "W Sieci Historii".

Zapraszamy do słuchania lokalnego pasma Radia Plus Koszalin - od poniedziałku do piątku w godz. 16-19. W programie wiele informacji z regionu oraz z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.