Strona głównaZ życia diecezji Refleksje biskupa diecezjalnego na koniec roku 2020

Refleksje biskupa diecezjalnego na koniec roku 2020

Bp Edward Dajczak podsumował mijający rok duszpasterski, zapowiedział rozpoczęcie w 2021 roku przygotowań do ważnego wydarzenia, a także podzielił się refleksją na temat zbliżającego się Bożego Narodzenia, które może okazać się trudniejsze niż zwykle.

Podsumowując rok 2020 bp Edward Dajczak zwrócił uwagę na trudności, których doświadczał Kościół w związku z pandemią koronawirusa.

Jednym ze skutków pandemii była przyspieszona rewolucja technologiczna, które nie ominęła także duszpasterstwa.

Komentując niepokoje społeczne, jakie można było zaobserwować w związku z demonstracjami w ramach tzw. Strajku Kobiet w ostatnim kwartale roku, biskup powiedział:

W roku 2021 Kościół Koszalińsko-Kołobrzeski rozpocznie przygotowania do ważnego jubileuszu.

Dlaczego tegoroczne świętowanie Bożego Narodzenia może być trudniejsze? Jak poradzić sobie z tymi trudnościami?