Strona głównaZ życia diecezji Rocznice święceń biskupich bp. Edwarda Dajczaka oraz bp. seniora Pawła Cieślika

Rocznice święceń biskupich bp. Edwarda Dajczaka oraz bp. seniora Pawła Cieślika

Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Edward Dajczak od 30 lat (06.01.1990), a Biskup Senior Paweł Cieślik od 25 lat (06.01.1995) pełnią swą biskupią posługę w Kościele. Obaj przyjęli sakrę w Rzymie z rąk papieża św. Jana Pawła II.

Składając gratulacje naszym Biskupom, pamiętajmy o nich w modlitwach. Życzymy opieki Matki Bożej, orędownictwa wszystkich Świętych, mocy Ducha Świętego, życzliwej obecności tych, wśród których Księża Biskupi żyją i pracują oraz radości na każdy kolejny dzień pełnienia biskupiej posługi dla dobra całego Kościoła.

6 stycznia 2020 roku, podczas Mszy św. w koszalińskiej katedrze odczytano błogosławieństwo papieskie dla Naszych Biskupów.