Strona głównaZ życia diecezji Spotkanie Forum Młodych na Górze Chełmskiej

Spotkanie Forum Młodych na Górze Chełmskiej

Spotkanie zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieży miało na celu m.in. omówienie pierwszych projektów wrześniowego czuwania w Skrzatuszu.

Spotkanie członków forum odbyło się 13 kwietnia na Górze Chełmskiej. Rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.

- To pochylenie się nad potrzebami młodych ludzi, musi iść w parze z odkrywaniem przez nas samych skarbu wiary. Wtedy będziemy nie tylko dobrze wnikali w to, czego młodzi potrzebują, czym żyją, ale też, sami żyjąc wiarą, będziemy wiedzieli, co chcemy im dać - powiedział biskup diecezjalny.

Tematem spotkania nie było tylko wrześniowe czuwanie w Skrzatuszu. -  Szukamy nowych pomysłów na wydarzenia, które już się odbywają, ale szukamy i nowych, jak Szkoła Liderów. Chcemy się otworzyć bardziej na wydarzenia odbywające się w Kościele w Polsce, więc chociażby spróbujemy reaktywować nasz udział w spotkaniu w Lednicy czy wybrać się na wydarzenia, na które zapraszają nas inne diecezje - przyznaje ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Gościny uczestnikom spotkania udzieliły posługujące na Górze Chełmskiej Siostry Szensztackie.

POSŁUCHAJ NAGRANIA: /files/media/pliki/14.04 Diecezjalne Forum Młodych 2024.mp3

Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze spotkania, przygotowanej przez koszalińską redakcję Gościa Niedzielnego.

Galeria zdjęć ze spotkania - TUTAJ