Strona głównaZ życia diecezji Spotkanie samorządowców z biskupami

Spotkanie samorządowców z biskupami

Ponad 100 włodarzy z regionu wzięło udział w spotkaniu noworocznym, które odbyło się 10 stycznia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie.

Stronę kościelną reprezentowali biskupi: Krzysztof Włodarczyk i Krzysztof Zadarko

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym kolędowaniem, po którym konferencję do samorządowców wygłosił bp Krzysztof Włodarczyk. Hierarcha mówił o roli sumienia w życiu i pracy przedstawicieli lokalnej władzy. Fragmenty wystąpienia TUTAJ

Na zaproszenie diecezji, w spotkaniu uczestniczył także ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski z UKSW, były rektor tej uczelni, który przedstawił wykład na temat możliwości współpracy samorządów z młodzieżą. Koszalińskie spotkanie było też okazją do noworocznych życzeń i podzielenia się opłatkiem.

Ze względu na rekonwalescencję po operacji, na spotkaniu nie mógł być obecny bp Edward Dajczak. Pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej skierował do uczestników spotkania list.

Szeroka relacja ze spotkania z galerią zdjęć na stronie "Gościa Niedzielnego" TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ