Strona głównaZ życia diecezji Spotkanie sióstr zakonnych w Skrzatuszu

Spotkanie sióstr zakonnych w Skrzatuszu

Kilkadziesiąt sióstr reprezentujących różne zgromadzenia działające w diecezji, wzięło udział w dniu skupiania w Skrzatuszu.

Mszy św. w sanktuarium przewodniczył bp Edward Dajczak.

W homilii mówił m.in. o trudnościach związanych z całkowitym oddaniem swojego życia Bogu i wchodzeniem z Nim w głęboką relację przyjaźni.

- Wiara, która chciałaby wszystko rozumieć, nie jest wiarą z Ewangelii. Jeśli po drugiej stronie więzi jest Bóg, musi pozostać znak zapytania. Nawet jeśli mamy tu do czynienia z największą przyjaźnią - mówił biskup.

- Czasami nasza wiara ma bardzo niebezpieczną cechę - zastrzeżenia. Mówimy: "Tak, fiat, ale...". To "ale" jest przekleństwem, które prowadzi nas w świat egoizmu. Jest zawsze troską o siebie, a nie o Boga i Kościół - mówił pasterz diecezji.

Konferencję na temat: "Duch, który umacnia miłość" wygłosił ks. Wacław Grądalski, kustosz sanktuarium w Skrzatuszu.

Szersza relacja oraz galeria zdjęć TUTAJ