Strona głównaZ życia diecezji Święcenia diakonatu w kościele parafialnym

Święcenia diakonatu w kościele parafialnym

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa diecezja koszalińsko-kołobrzeska wzbogaciła się o nowego diakona.

W koszalińskim kościele pw. św. Ignacego z Loyoli bp Krzysztof Włodarczyk udzielił święceń diakonatu alumnowi Przemysławowi Głowackiemu.

Uroczystość odbyła się w kościele, w którym świeżo upieczony diakon się wychowywał i gdzie wzrastało jego powołanie. Swoje „tak” Bogu i Kościołowi powiedział nie tylko wobec biskupa i prezbitrów, rodziny i przyjaciół, ale także wobec parafialnej wspólnoty.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ