Strona głównaZ życia diecezji Uroczystości jubileuszowe diecezji - briefing prasowy

Uroczystości jubileuszowe diecezji - briefing prasowy

W koszalińskim amfiteatrze odbył się briefing z biskupem Edwardem Dajczakiem w sprawie świętowania jubileuszu 50-lecia diecezji. Uroczystości odbędą się 25 czerwca w Koszalinie. Kolejne - 18 września w Skrzatuszu.

W poniedziałkowej konferencji prasowej uczestniczył również ks. Łukasz Gąsiorowski, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej. Zachęcamy do obejrzenia nagrania Dobrych Mediów.

Program uroczystości w dniu 25 czerwca:

10.00 – przyjazd, zawiązanie wspólnoty
10.30 – konferencja – ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak
11.30 – przygotowanie do Eucharystii
12.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio
14.30 – koncert uwielbienia (Poldek Twardowski z zespołem)
ok. 17.00 – zakończenie

Świętowanie odbędzie się pod hasłem: "Mój Kościół, Moja Diecezja". Wejściówki na uroczystości (4000 miejsc siedzących w amfiteatrze) są rozprowadzane w parafiach. Oprócz tego na parkingu przed amfiteatrem będzie zainstalowany telebim. Przewidziano także ofertę gastronomiczną dla uczestników wydarzenia.