Strona głównaZ życia diecezji VII Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

VII Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu

Pod hasłem "Królowa Aniołów" pielgrzymowały do Skrzatusza najmłodsi diecezjanie. VII Diecezjalny Dzień Dziecka zwrócił ich uwagę na rzeczywistość świata duchowego, a zwłaszcza bliską obecność aniołów.

24 maja na spotkanie do Skrzatusza przybyło, jak podają organizatorzy, ponad 2 tys. osób, w większości dzieci, którym towarzyszyli katecheci, rodzice, opiekunowie oraz jak zaznaczył prowadzący spotkanie ks. Marcin Piotrowski, diecezjalny duszpasterz dzieci, niezliczona rzesza aniołów.

Wizerunki niektórych z tych dobrych duchów w wyobrażeniu najmłodszych diecezjan – a wykonane przez nich w domach, szkołach, parafiach i przywiezione do Skrzatusza – zajęły miejsce przed sceną w ogromnym namiocie ustawionym na skrzatuskich błoniach.

Spotkanie zwieńczyła Msza św., której przewodniczył bp diecezjalny Edward Dajczak. Obecny był również, obchodzący tego dnia 45. jubileusz sakry biskupiej, bp senior Tadeusz Werno, a także 30 kapłanów.

W homilii biskup Dajczak podpowiadał małym pielgrzymom, by dostrzegali opiekę Bożych posłańców na co dzień. –  Jeśli chcemy, aby anioł stróż, ten nasz życiowy trener, miał nas osłonić przed złem, to trzeba z nim współpracować. A jeśli to jest naprawdę posłaniec Boga, to trzeba spróbować patrzeć na wszystko tak jak on – mówił biskup.

W różnych przykładach hierarcha ukazał działanie aniołów w świecie oraz to, jak wiele stało się przez fakt, że Maryja jako młoda dziewczyna uwierzyła Archaniołowi Gabrielowi i przyjęła skierowane do Niej słowo samego Boga. – Ona to słowo przyjęła, i dlatego mogła odpowiedzieć Bogu przepiękne "tak". Dzięki temu my dzisiaj możemy przyjmować Pana Jezusa w Komunii św. – wyjaśniał bp Dajczak.

Następnie zapewnił dzieci, że bez względu na to, co się dzieje, anioł stróż jest zawsze blisko każdego człowieka. – Dlatego od dzisiaj starajmy się częściej wołać do naszego anioła, aby prowadził nas po drogach do Boga – zakończył homilię bp Dajczak.

Dzięki dobrej pogodzie w drugiej części dnia dzieci korzystały z przygotowanych specjalnie na ten dzień atrakcji: pikniku, gier, malowania twarzy, dmuchanego placu zabaw. Spotkanie oprawiła muzycznie diecezjalna diakona muzyczna "tyle dobrego" pod kierownictwem ks. Arkadiusza Oslisloka.

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogalerie TUTAJ i TUTAJ