Strona głównaZ życia diecezji Wręczenie Nagród im. kard. nom. Ignacego Jeża

Wręczenie Nagród im. kard. nom. Ignacego Jeża

W Filharmonii Koszalińskiej odbyła się gala wręczenia Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z Nadziei”. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Marianna Caban, ks. Wacław Grądalski oraz redakcja Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

Kapituła nagrody w tym roku zdecydowała się przekazać prestiżową statuetkę laureatom: Mariannie Caban z Robunia – za wielkie zaangażowanie w budowę wspólnoty lokalnej, liczne inicjatywy na rzecz parafii i Kościoła; ks. Wacławowi Grądalskiemu – założycielowi i opiekunowi polskiej gałęzi Wspólnoty  „Cenacolo; redakcji koszalińskiego oddziału „Gościa Niedzielnego” za 25–letnią służbę Kościołowi diecezjalnemu.

Obecny na gali biskup diecezjalny Edward Dajczak podkreślił wartość nagrody, będącej wyrazem ciekawości drugiego człowieka wyrażanej przez pierwszego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a późniejszego kardynała nom. Ignacego Jeża. – W tej nagrodzie chcemy rok po roku pokazywać ludzi, którzy mają jakąś pasję, którzy tworzą coś pięknego, i nie tworzą tego tylko dla siebie samych, ale podarowują to innym – powiedział biskup Dajczak. Nawiązując do hasła nagrody brzmiącego "Radość płynie z nadziei" zakończył: – Pokazaliśmy dzisiaj ludzi, dzięki którym wszyscy możemy się uśmiechać.

Galę uświetnił występ Orkiestry Wydziału Instrumentalnego Akademii Pomorskiej w Słupsku pod batutą prof. Moniki Zytke z koncertem “Viva Polonia".

Relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ, fotogalerie TUTAJ i TUTAJ