Strona głównaZ życia diecezji Wszystkich Świętych na koszalińskim cmentarzu

Wszystkich Świętych na koszalińskim cmentarzu

Uroczystościom w Koszalinie przewodniczył bp Krzysztof Zadarko.

Na koszalińskim cmentarzu komunalnym najpierw odbyła się procesja żałobna z modlitwą za zmarłych przy poszczególnych stacjach. Następnie bp Krzysztof Zadarko przewodniczył Mszy św.

W homilii przypomniał, że świętość jest rzeczywistością, która dotyczy każdego ucznia Chrystusa, a nie tylko tych, których Kościół oficjalnie wynosi na ołtarze. Dlatego groby, które ludzie odwiedzają w listopadzie, są często grobami świętych.

- O tym, jakie życie Panu Bogu się podobało, jakie zasługuje na miano świętego, wie tylko On - mówił biskup.

Komentując Ewangelię o błogosławieństwach, która jest propozycją dla każdego, kto chce stać się świętym, biskup pokazał współczesne, możliwe sposoby jej realizacji. Jak podkreślił, potrzebna jest do tego łaska Boża.

/files/media/pliki/WszystkichŚwiętych_bpKZ.mp3