Strona głównaZ życia diecezji Zakończyła się tegoroczna edycja kursu dla ceremoniarza parafialnego

Zakończyła się tegoroczna edycja kursu dla ceremoniarza parafialnego

Z propozycji skorzystało 20 ministrantów z diecezji. Ostatni z trzech weekendowych zjazdów odbył się w Ośrodku Caritas pw. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu.

Uroczyste błogosławieństwo nowych ceremoniarzy miało natomiast miejsce 9 sierpnia w kołobrzeskiej bazylice. Liturgii przewodniczył ks. Andrzej Pawłowski.

- Pandemia pokrzyżowała nam trochę plany, ponieważ pierwotnie zakończenie kursu miało odbyć się w maju. Cieszę się, że chłopcy nie zrezygnowali i chcieli kontynuować zajęcia w czasie wakacyjnym - mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, odpowiedzialny za kurs.

Podczas trzech weekendów kandydaci na ceremoniarzy brali udział w zajęciach prowadzonych m.in. przez kleryków z koszalińskiego seminarium oraz księży, którzy pracują jako kapelani biskupów. Oprócz zajęć teoretycznych i praktycznych dotyczących liturgii, kurs stał się także okazją do formacji duchowej oraz do wspólnego wypoczynku w gronie ministranckim.

Planowana jest kolejna edycja kursu dla ceremoniarza parafialnego.

Pełna relacja Gościa Niedzielnego TUTAJ