Strona głównaZ życia diecezji Zakończyły się 15. Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej

Zakończyły się 15. Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej

Turniej odbywał się w tym roku w Kołobrzegu. Wzięło w nim udział 13 reprezentacji diecezjalnych. Zwyciężył zespół z diecezji kieleckiej. Medale i puchary zwycięzcom wręczał m.in. bp Krzysztof Zadarko.

W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje 13 diecezji: białostockiej, gdańskiej, kieleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, lubelskiej, łomżyńskiej, opolskiej, pelplińskiej, radomskiej, siedleckiej, szczecińsko-kamieńskiej, tarnowskiej, zamojsko-lubaczowskiej.

Uroczystość otwarcia zawodów odbyła się 8 lutego w kołobrzeskim hotelu "Arka Medical Spa". Ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców, odczytał list od bp. Mariana Florczyka, delegata KEP ds. duszpasterstwa sportowców.

"Choć jest to w jakiś sposób zabawa, to jednak każdy chce być zwycięzcą. W tej chęci zwycięstwa nie można jednak zatracić tego, co jest piękne i szlachetne. Dlatego uczestnicy tych mistrzostw zmagania sportowe łączą z modlitwą i z przyjacielskim nastawieniem. Zwycięzcom gratuluję, a wszystkim życzę pięknej zabawy i odczucia wspólnoty braterskiej" - usłyszeli uczestnicy mistrzostw.

8 lutego rozegrano mecze eliminacyjne. Drużyny, które odpadły z grup, między innymi reprezentacja gospodarzy, 9 lutego wzięły udział w turnieju pocieszenia. Najlepsza w tej grupie okazała się drużyna z Białegostoku.

Do fazy pucharowej rozgrywek, które zostały rozegrane 9 lutego w kołobrzeskiej Hali Milenium, awansowały reprezentacje diecezji: gdańskiej, kieleckiej, lubelskiej, pelplińskiej, radomskiej, siedleckiej, tarnowskiej, zamojsko-lubaczowskiej.

W pierwszym półfinale Kielce pokonały Siedlce 3:1. W drugim Lublin uległ Zamościowi 0:2. W meczu o trzecie miejsce spotkały się więc reprezentacje diecezji siedleckiej i archidiecezji lubelskiej. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem. Po rzutach karnych lepsza okazała się drużyna z Siedlec, która wyjechała z Kołobrzegu z brązowym medalem.

W wielkim finale księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej w starciu z Kielcami bronili tytułu zdobytego przed rokiem. Po pierwszej połowie drużyna z Kielc prowadziła już 3:0. Miecz nie układał się dobrze dla reprezentacji z Zamościa. Druga połowa nie przyniosła większych zmian. Wciąż na parkiecie dominowali księża z Kielc. Powiększyli swoją przewagę, ostatecznie zwyciężając 6:0.

Materiały "Gościa Niedzielnego" TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ

Materiał Radia Plus Koszalin TUTAJ

Całość imprezy transmitowała telewizja "Dobre Media"