Zakończyły się Wielkopostne Czuwania Młodych

Strona głównaZakończyły się Wielkopostne Czuwania Młodych

Zakończyły się Wielkopostne Czuwania Młodych

Ostatnie spotkanie odbyło się 24 marca w kościele oo. franciszkanów w Koszalinie. Jak podaje diecezjalne duszpasterstwo młodzieży, w tegorocznej edycji (11 spotkań) wzięło udział w sumie ok. 5,5 tys. osób.

Tematyka tegorocznej edycji skoncentrowana była wokół symboli wody i ognia, nawiązujących do sakramentu chrztu.

- Kiedy pytam ludzi o chrzest, zawsze odpowiadają w czasie przeszłym - był. Niektórzy potrafią powiedzieć, w którym kościele byli ochrzczeni, znają nawet datę, ale zawsze jest to czas przeszły. Jednak takiego chrztu, który tylko był, tak naprawdę nie ma. Chrzest w nas coś zaczyna, a nie kończy - mówił bp Edward Dajczak w homilii podczas ostatniego czuwania.

Zapraszamy do wysłuchania homilii w całości:

Część I
/files/media/pliki/czuw2018_1.mp3