Słowo biskupa

Strona głównaSłowo biskupa Zaproszenie bp. Edwarda Dajczaka - 30 rocznica obecności Jana Pawła II w Koszalinie

Biskup Diecezjalny zaprasza wszystkich diecezjan do włączenia się w obchody 30 rocznicy obecności św. Jana Pawła II w Koszalinie.

Czcigodni Księża, Drogie Osoby Życia Konsekrowanego, Szanowni Państwo,

Zbliża się 30 rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. W dniach od 29 maja do 1 czerwca, św. Jan Paweł II poświęcił sanktuarium na Górze Chełmskiej, celebrował Mszę św. w parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie, poświęcił budynek WSD w Koszalinie, przewodniczył modlitwie różańcowej w koszalińskiej katedrze.

Serdecznie zapraszam do duchowej łączności z nabożeństwami, które zostaną odprawione wg. planu obchodów przedstawionego tutaj. Nasze Dobre Media będą transmitowały uroczystości za pośrednictwem Internetu (www.dobremedia.org).

Św. Jan Paweł II podczas rozważania w czasie modlitwy różańcowej w koszalińskiej katedrze powiedział:

"Modliliśmy się wspólnie na różańcu. Ten różaniec na falach Radia Watykańskiego był transmitowany na cały świat, wszędzie tam, gdzie Radio Watykańskie dochodzi, i był na pewno równolegle z nami odmawiany w różnych językach. Cieszę się bardzo, że ten różaniec o zasięgu uniwersalnym dał też wyraz uniwersalnego, ogólnokościelnego włączenia waszego koszalińsko-kołobrzeskiego Kościoła.”

Słowa wypowiedziane przed 30 laty przez Ojca Świętego Jana Pawła II są wyjątkową zachętą, abyśmy jako wspólnota diecezjalna trwali razem szczególnie w czasie synodu na modlitwie, prosząc o ożywienie wiary, miłość w rodzinie, za młode pokolenie, za chorych i o ustanie epidemii, a także w innych intencjach bliskich naszemu sercu.

Szczególnie zachęcam do tego, aby 1 czerwca, w łączności z modlitwą różańcowa odmawianą w koszalińskiej katedrze, odmówić w parafiach różaniec w intencji diecezji.

Z darem modlitwy
bp Edward Dajczak