Trwa ładowanie...

Szukaj

Zmarł ks. Mirosław Ruszkowski

Strona głównaZmarł ks. Mirosław Ruszkowski

Zmarł ks. Mirosław Ruszkowski

Kapłan zmarł 24 października w Okonku, w swoim rodzinnym domu, po walce z nowotworem. Podajemy informacje o pogrzebie.

W piątek 25 października o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Okonku zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Mirosława Ruszkowskiego. Zaproszeni są szczególnie księża z Dekanatu Jastrowie oraz wszyscy kapłani i wierni, którzy chcieliby modlić się za zmarłego.

W sobotę 26 października w Okonku odbędzie się pogrzeb zmarłego kapłana.

  • godz. 11.00 wystawienie trumny z ciałem zmarłego
  • godz. 11.15 modlitwa różańcowa
  • godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarki. Po Mszy św. procesja na cmentarz w Okonku i dalsza część pogrzebu.

Ks. Mirosław Ruszkowski, syn Tadeusza i Marianny, urodził się  24.01.1963 r. w Szczecinku, a wychowywał się w Okonku. Formację do kapłaństwa rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu (1982-1984), a następnie kontynuował ją w Koszalinie (1984-1986) oraz w Siedlcach (1986-1988). Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk bp. Ignacego Jeża 12.06.1988 r.

Posługę duszpasterską pełnił w następujących parafiach:

  • od 09.07.1988 do 30.08.1988 - zastępstwo wakacyjne w parafii pw. św. Michała Archanioła w Łabędziu;
  • od 01.09.1988 do 05.04.1991 - jako wikariusz w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Połczynie Zdroju;
  • od 06.04.1991 do 26.08.1994 - jako wikariusz w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Kaliszu Pomorskim;
  • od 27.08.1994 do 26.08.1998 - jako wikariusz w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Mirosławcu;
  • od 27.08.1998 do 31.07.2006 - jako proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja w Uniechowie;
  • od 01.08.2006 do 15.07.2013 - jako proboszcz parafii pw. Świętej Rodziny w Bińczu;
  • od 14.07.2013 do 11.11.2013 - na urlopie zdrowotnym;
  • od 12.11.2013 do 31.07.2014 - jako pomoc duszpasterska w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Tarnówce;
  • od 01.08.2014 do 31.07.2015 - jako proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Lipiu;
  • od 1.08.2015 r. - na urlopie zdrowotnym.

 

II Synod Diecezjalny

Chcę Was posłuchać?
Informujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x