Strona głównaZ życia diecezji 27. rocznica śmierci bp. Czesława Domina

27. rocznica śmierci bp. Czesława Domina

Mszy św. w koszalińskiej katedrze przewodniczył tego dnia bp Zbigniew Zieliński, który przy tej okazji nawiedził grób swojego poprzednika i zachęcał do modlitwy o jego beatyfikację.

Wyraźnym rysem posługi zmarłego 15 marca 1996 roku biskupa było miłosierdzie, stąd obecność na Mszy św. odpowiedzialnych za różne dzieła charytatywne w diecezji.

Mszę św. rocznicową koncelebrowali z biskupem dyrektor Caritas ks. Łukasz Bikun oraz dyrektor darłowskiego hospicjum im. bp. Czesława Domina ks. Krzysztof Sendecki. Nie zabrakło też ks. Wacława Grądalskiego, prezesa fundacji, która nosi imię dawnego pasterza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Przeczytaj w relacji "Gościa Niedzielnego", co biskup powiedział w homilii.

Po zakończeniu Mszy jej uczestnicy przeszli do katedralnej kruchty, by przy grobowcu bp. Domina modlić się za zmarłych i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wcześniej bp Zieliński zachęcał do podtrzymywania – poprzez modlitwę – wyrażanego przez niektórych diecezjan pragnienia rozpoczęcia procesu beatyfikacji bp. Domina. Poparł to swoim 10-miesięcznym doświadczeniem poznawania diecezjan, którzy o nikim – jak właśnie o bp. Czesławie – nie wypowiadali się z takim uznaniem, jako o osobie rozmodlonej, charakteryzującej się niezwykłą duchowością.

Bp Czesław Domin był biskupem koszalińsko-kołobrzeskim w latach 1992-1996. Zmarł po walce z nowotworem.