Diecezja

Strona głównaDiecezja Księża Misjonarze miłosierdzia

Misjonarze miłosierdzia

Są to kapłani przeznaczeni do szczególnej posługi, początkowo tylko w Roku Miłosierdzia. Papież Franciszek postanowił jednak przedłużyć ich misję, jeśli poszczególni biskupi uznają to za słuszne w swoich diecezjach. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, z woli biskupa, misjonarze miłosierdzia działają dalej.

Kapłani ci mają wyjątkowe uprawnienia. Mogą uwalniać od grzechów, normalnie zastrzeżonych Stolicy Apostolskiej. Są to: profanacja Najświętszego Sakramentu, przemoc wobec papieża, rozgrzeszenie wspólnika grzechu przeciwko szóstemu przykazaniu oraz zdrada tajemnicy spowiedzi.

Są to przypadki, które zdarzają się niezwykle rzadko, więc nie jest to jedyne zadanie misjonarzy miłosierdzia. Mają oni być przede wszystkim apostołami Bożego miłosierdzia, czyli głosić je i udzielać go w każdej dogodnej sytuacji.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej funkcję tę pełnią:

ks. Rafał Jarosiewicz - tel. 600 079 906, www.mobilnykonfesjonal.pl

ks. Piotr Wieteska - tel. 696 092 955, e-mail: xwieteska@gmail.com