Strona głównaZ życia diecezji Adwentowe Spotkanie Osób Konsekrowanych

Adwentowe Spotkanie Osób Konsekrowanych

70 osób wzięło udział w corocznym adwentowym spotkaniu osób konsekrowanych. Do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Koszalinie dotarły siostry z różnych zgromadzeń, konsekrowane wdowy i dziewice oraz kapłani zakonni.

Konferencja bp. Zbigniewa Zielińskiego wprowadzała uczestników w temat roku duszpasterskiego 2023/2024, który brzmi "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

- To wyzwanie staje przed nami. Nie jest to tylko potrzeba natury społecznej i psychicznej, żebyśmy po prostu byli sobie bliscy. To jest dopiero owoc. Wspólnota jako komunia jest darem samego Boga. Poczucie wspólnoty wynika z tego, że jesteśmy dziećmi Bożymi i odkrycie tego staje się dla nas jakimś wyzwaniem - mówił biskup.

Bp Zieliński przypomniał, że zadaniem wszystkich powołanych przez Boga jest posłanie misyjne Chrystusa "Idźcie i głoście".

- Takie dni skupienia mają za każdym razem to samo zadanie przypomnieć nam, że mamy rosnąć. W wypełnianiu tego zadania, ale i w cieszeniu się darem życia konsekrowanego. Nie ma budowania więzi tylko przy pomocy słów lub czytanych książek. W parze z tym musi iść bardzo konkretne bycie ze sobą, dla siebie, obok siebie. Dlatego cieszę się z tej inicjatywy systematycznych spotkań wpisanych w życie naszej diecezji - mówił do zgromadzonych, dziękując im za obecność w CEF-ie.

W spotkaniu uczestniczyli również biskupi seniorzy - Paweł Cieślik oraz Edward Dajczak, oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego ks. Łukasz Gąsiorowski.

Uczestnicy dnia skupienia wysłuchali konferencji, uczestniczyli we Mszy św., adorowali w kaplicy Najświętszy Sakrament. Był także czas na kawę i rozmowę. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem poprzedzonym opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd.