Wydział Duszpasterski

Strona głównaWydział Duszpasterski Żywy Różaniec Aktualności Bp Dajczak: Jesteście nadzieją diecezji

Bp Dajczak: Jesteście nadzieją diecezji

Jak podają organizatorzy, w 6. Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca wzięło udział niemal 2 tys. osób z 83 parafii.

Pielgrzymka rozpoczęła się konferencją na temat roli Ducha Świętego w życiu Matki Bożej, którą wygłosiła s. Dominika Pac, kanoniczka Ducha Świętego z Ustki.

Po konferencji, uczestnicy odmówili wspólnie Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Mszy św. przy ołtarzu polowym obok sanktuarium przewodniczył bp Edward Dajczak. Homilia w całości do wysłuchania TUTAJ

Po Eucharystii, po raz pierwszy uhonorowani zostali członkowie Żywego Różańca, którzy obchodzą 25. i 50. rocznicę przynależności do wspólnoty. Niektórzy z nich, obecni w Skrzatuszu, otrzymali od biskupa specjalne dyplomy i błogosławieństwo. W sumie było ok. 200 takich osób, zgłoszonych wcześniej przez parafie.

Wszyscy obecni na pielgrzymce odnowili swoje zobowiązania wynikające z przynależności do Żywego Różańca.

Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem majowym przed Cudowną Pietą.

Relacja "Gościa Niedzielnego" z obszerną galerią ze zdjęciami TUTAJ

Relacja Radia Plus Koszalin TUTAJ