Strona głównaZ życia diecezji Bp Zbigniew Zieliński członkiem Komisji Charytatywnej KEP

Bp Zbigniew Zieliński członkiem Komisji Charytatywnej KEP

Podczas 397. Zebrania Plenarnego KEP biskupi dokonali wyborów do gremiów Episkopatu oraz do instytucji kościelnych podległych Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Tadeusz Wojda został wybrany nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, natomiast abp Józef Kupny – Zastępcą Przewodniczącego. Został również powołany Zespół roboczy ds. kontaktów z Rządem RP w sprawie lekcji religii w szkole.

Bp Zbigniew Zieliński został wybrany na członka Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Tym samym zastąpił w tym gremium bp. seniora Edwarda Dajczaka.

Podczas 397. Zebranie Plenarnego w Warszawie biskupi podjęli również decyzję o zmianach w kierownictwie Caritas Polska. Kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda przestał być zastępcą dyrektora tej instytucji.

Publikujemy pełne wyniki wyborów 397. Zebrania Plenarnego KEP.