Strona głównaZ życia diecezji Jubileuszowe spotkanie RPSK

Jubileuszowe spotkanie RPSK

Ponad 150 członków Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego przyjechało do Koszalina, aby razem z klerykami i przełożonymi przeżywać 30. rocznicę powołania tej wspólnoty.

RPSK przed 30 laty założył bp Czesław Domin. Obecnie swoją przynależność do niej deklaruje ponad 3 tys. osób. Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył bp Zbigniew Zieliński.

Witając zgromadzonych, ks. Radosław Suchorab, rektor, powiedział: - Gest dzielenia się opłatkiem, który dzisiaj będzie naszym udziałem, jest praktykowany najczęściej wśród najbliższych, rodziny i przyjaciół. Tutaj jesteśmy właśnie w rodzinie naszych przyjaciół. Dziękujemy Panu Bogu za 30 lat tej wspólnoty.

- Powtarzam niejednokrotnie, że nigdy nie brakuje powołań. Pan Bóg wzywa tylu robotników, ilu potrzeba w Jego winnicy. Jednak nie zawsze powołani potrafią na ten głos odpowiedzieć. Czasami dlatego, że w zgiełku świata go nie słyszą, innym razem dlatego, że się boją. Ogromne więc znaczenie ma taka wspólnota, rodzina, jak ta, którą tutaj tworzymy, ponieważ ona tworzy dobry, przychylny klimat wokół tych, których Pan powołuje – mówił z kolei w homilii biskup, streszczając rolę RPSK.

Po Mszy św. w auli seminaryjnej klerycy zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Po nim odbyło się kolędowanie, które poprowadziły połączone szczecineckie zespoły: „Miłosierne słowiki”, czyli chór z parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz chór z parafii pw. Ducha Świętego.

Następnie na holu głównym uczestnicy spotkanie dzielili się opłatkiem. Świętowanie jubileuszu zakończyło się obiadem.

Relacja Gościa Niedzielnego oraz Fotogaleria GN