Strona głównaKalendariumPogrzeb dzieci utraconych

Pogrzeb dzieci utraconych

27.03.2021 (sobota)
Koszalin, Słupsk

Pogrzeby w tych miastach odbywają się dwa razy w roku.

W Koszalinie dwudziesty pierwszy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 27 marca. Pochowanych zostanie 48 dzieci. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry), a uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Komunalnym rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy. Dotychczas pochowano tu już prochy 3564 dzieci utraconych.

Również 27 marca w Słupsku odbędzie się kolejny zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Pochowanych zostanie 44 dzieci. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 12.00 w kościele Mariackim, a po Eucharystii ok. godz. 13.15 odbędą się dalsze uroczystości pogrzebowe na Nowym Cmentarzu przy grobowcu Dzieci Utraconych. W Słupsku do tej pory odbyło się dwanaście pochówków, podczas których w sumie pochowano 683 dzieci.

II Synod Diecezjalny